Okazuje się, że aby wybrać detektyw Warszawa musimy się nieco wysilić. Sama w sobie wybór nie jest taki prosty. Dlaczego? Tak naprawdę z dwóch powodów. Po pierwsze, jeśli chcemy zatrudnić detektywa prywatnego to oznacza to, że jesteśmy prawdopodobnie na takim etapie życia, że nasze pojmowanie świata jest mocno ograniczone. Raczej mało kto wydaje się szczęśliwy, gdy się dowiaduje o zdradzie.

Po drugie, gdy wpiszemy sobie w dowolnej wyszukiwarce – detektyw Warszawa, to otrzymamy naprawdę bardzo, bardzo długą listę. Po przeczytaniu treści internetowych stron okazuje się, że prawie wszelkie detektywistyczne agencje to specjaliści od zdrad, które posiadać doświadczenie długoletnie w branży. Musimy opanować swoje emocje i zwrócić uwagę na kilka bardzo ważnych kwestii.

Pierwsza kwestia to wstępny kontakt telefoniczny. Dowiemy się czy detektyw nam zaproponuje kilka rozwiązań sprawy, czy też z góry nam nie naobiecuje cudów. Bardzo ważna jest także umowa detektywistyczna. Zanim się spotkamy z detektywem, poprośmy o przesłanie umowy na nasz bezpieczny adres mailowy. Dobra detektywistyczna agencja nie będzie miała żadnego problemu z jej przesłaniem. Osoba uczciwa nie ma przecież tajemnic. Nie dajmy się złapać na teksty, że na spotkaniu się wszystko okaże. Na tym nie koniec. Wiemy doskonale, że brak zapoznania się z detektywistyczną umową to możliwie najważniejszy błąd. Jest to podstawa w wybieraniu detektywa prywatnego.

Sprawdźmy czy oby na pewno jest wyszczególniony cennik wykonania detektywistycznej usługi. Pamiętajmy, że podanie kwoty ogólnej przez detektywa, nie zabezpiecza naszych interesów. Musimy wiedzieć, na przykład kwota sześciu tysięcy złotych to praca przez trzy dni po dziesięć godzin. Musimy także zweryfikować rozpoczęcie realizacji usługi oraz końcowej daty.

W przypadku rozpisania cennika, warto dodać zapisek, że agencja detektywistyczna ma pracować do jakiejś konkretnej kwoty. Musimy także zapoznać się dokładnie ze wszelkimi klauzulami.

Jest to bardzo ważne.