Wirtualna rzeczywistość szturmem zaznacza swoje miejsce we wszystkich dziedzinach życia. Przy odpowiednim wykorzystaniu jest w stanie zrewolucjonizować niemalże każdą branżę. Branża rozrywkowa bardzo szybko zaczęła dostrzegać potencja tego typu rozwiązań i wykorzystywać go do gwarantowania konsumentom wrażeń, których nie są w stanie doświadczać w codziennym życiu. Wirtualny spacer można już odbyć po niemalże każdym wymarzonym miejscu. Jest to niezwykle kusząca perspektywa szczególnie w przypadku dóbr luksusowych jak np. możliwość pilotowania wirtualnego odrzutowca czy podróż statkiem kosmicznym.
W logistyce możliwość wirtualnych odwiedzin hali magazynowej czy linii produkcyjnej wielki sukces odniosła początkowo na rynkach azjatyckich. Polscy przedsiębiorcy coraz częściej odwiedzający najróżniejsze targi na innym kontynencie zaczęli dostrzegać w wirtualnej rzeczywistości ogromny potencjał i wreszcie podjęto decyzję o wdrażaniu tych rozwiązań także na gruncie polskiej rzeczywistości logistycznej.
Należy pamiętać, że ciężko jest mówić o rozwiązaniach logistycznych w oderwaniu od architektury. To właśnie w budynkach czy halach produkcyjnych, które zaprojektowane zostały przez architektów, a następnie wdrażane do użytków przez inżynierów budownictwa, czy samych pracowników budowlanych mieści się cały potencjał logistyczny, wraz z jego zapleczem, czego należy być świadomym.
Przeniesienie virtual reality na grunt architektury stało się więc naturalną wypadkową wszystkich przesłanek. Możliwość przekazania klientom i inwestorom finalnego kształtu budynku wraz ze wszystkimi szczegółami i detalami przed oddaniem realizacji do budynku to ogromne udogodnienie, z którego architekci i projektanci korzystają na coraz większą skalę. Wcześniejsze zestawienie wizji zleceniobiorcy i zleceniodawcy sprawia, że wyeliminowane zostają niepożądane konsekwencje finansowe, a same projekty tworzone są dużo sprawniej. https://www.eyecad.pl/