Styl skandynawski to trend, który pojawia się we wnętrzach od kilku lat i nic dziwnego, że tak jest. Ten minimalistyczny, elegancki styl ma sposób, aby wszystko wyglądało bardziej czysto, bardziej przestronnie i bardziej dramatycznie. Tak się składa, że jest on również idealny dla małych przestrzeni. Zebrałam kilka domów inspirowanych stylem skandynawskim, które dadzą Ci dobry pomysł na to, jak sprawić, by Twój własny dom wyglądał jak ze sklepu IKEA, bez rozbijania banku.

 

Styl skandynawski to przede wszystkim białe ściany i jasne drewniane podłogi – dwie rzeczy, które sprawiają, że te duże, przestronne przestrzenie, z których są znane, są możliwe. W tym domu przedstawionym na łamach Elle Decoration, neutralna paleta kolorów pozwala zabłysnąć naturalnemu pięknu ich nadmorskiej lokalizacji. Niektórzy dekoratorzy chcieliby być w stanie zrobić ten typ ściany funkcji z odważnych kolorów lub sztuki, tymczasem ci właściciele domów wybrali białą farbę na swoich surowych ścianach i (można sobie wyobrazić) zapisane setki, jeśli nie tysiące dolarów, nie mając kupić tapetę lub sztuki dla ich jadalni.

 

Porozmawiajmy o Ikea ponownie tylko krótko! Słyną ze swojego minimalistycznego podejścia: wszystkie ich meble mają być proste i łatwe do złożenia. Więcej na: slowdom.pl