Wybór bramy do garażu wcale nie jest taki łatwy. Podczas wyboru takiej bramy należy zwrócić uwagę na wiele istotnych czynników, jak chociażby jej termoizolacyjność, czy też sposób otwierania. Do tego wiele osób zwraca również na materiał z jakiego brama jest wykonana. Jakie bramy garażowe w obecnych czasach można znaleźć na rynku? Jaki czynnik będzie decydujący podczas wyboru? Czas odpowiedź na takie pytania.

Brama segmentowa górna cieszy się bardzo dużą popularnością. W szczególności polecana jest osobom, które mają mało miejsca przed garażem i nie mogą pozwolić sobie na uchylne drzwi. Brama porusza się na rolkach, na prowadnicach, które są zamontowane przy ścianie i na suficie w garażu. To te bramy garażowe, które “zwijają” się do góry. Kolejnym rozwiązaniem może być brama segmentowa boczna. Chociaż nie jest ona tak popularna, to stanowi ona bardzo ciekawą alternatywę dla osób, których garaże są dość niskie. Różnica w nich jest taka, że poszczególne segmenty bram zachodzą na jedną ze ścian, a nie na sufit.

Inne bramy garażowe to modele uchylne. Przy czym do ich zastosowania potrzebne jest nieco miejsca przed garażem. Wiele osób decyduje się na nie w swoich domach, ponieważ ich cena jest stosunkowo niska. Bramy rolowane są bardzo szczelne, zajmują mało miejsca i do tego zapewniają użytkownikom dużą ilość ciepła. Ich cena nie jest niska, ale ich zamontowanie jest opłacalne w szczególności dla osób, które dużo czasu spędzają w garażu, np. dokonując napraw swojego pojazdu, itd.