Pamiętacie Shaqa z lat 90-tych? Był świetnym graczem z ogromnym talentem. W rzeczywistości był tak utalentowany, że miał długą karierę grając w koszykówkę. Zaczynał na pozycji centra w swojej drużynie uniwersyteckiej, LSU, a potem poszedł po draft do NBA zaraz po ukończeniu studiów. Po dziewięciu latach spędzonych w Orlando Magic poszedł grać dla Los Angeles Lakers. Shaq był tak wysoki, że grał zarówno na pozycji skrzydłowego jak i centra. Jego pozycja pozwalała mu wykorzystać swój wzrost i wagę, aby ułatwić mu strzelanie koszy w jednej próbie.

Shaq był tak wysoki, że innym graczom trudno było blokować jego strzały, ponieważ nie mieli wystarczająco wysokich verticali. Mógł również zdobywać wiele punktów w meczu, ponieważ jego obecność na boisku ułatwiała kolegom z drużyny zdobywanie koszy poprzez odciąganie od nich obrońców.

O’Neal zdobył cztery mistrzostwa NBA podczas swojej kariery, ale także zdobył ponad 28 000 punktów i złapał ponad 15 000 zbiórek podczas gry. Jest jednym z najlepszych silnych napastników w historii i od czasu przejścia na emeryturę jest ambasadorem sportu.

Więcej na: womactive.pl