Tworzenie rysunków w 2D staje się coraz mniej popularne, co oczywiście nie oznacza, że wizualizacje 2D zostaną całkowicie wyparte przez te trójwymiarowe. Rysunek 2D w dalszym ciągu posiada szerokie zastosowanie w przypadku, gdy w projekcie należy skupić się na szczegółach i detalach technicznych. Większość programów, które służą do tworzenia projektów 3D posiada również funkcje pozwalające na bezproblemowe otwieranie i edycję pozostałych, bardziej podstawowych formatów.

Przeważnie wszystkie parametryczne oprogramowania 3D wyposażone są w możliwości modelowania bezpośredniego w połączeniu z projektowaniem, które oparte będzie o historię operacji. Takie podejście gwarantuje ogromną wydajność i swobodę podejmowania działań, w efekcie czego powstawać będą spójne i dopracowane projekty. Praktycznie we wszystkich profesjonalnych programach do projektowania 3D znaleźć można funkcje, które umożliwią tworzenie zaawansowanych, fotorealistycznych realizacji. Poza niepodważalnym walorem informującym wykonawcę o faktycznych postępach w projekcie, takie rozwiązanie daje również szerokie możliwości marketingowe.

Projektowanie w 3D https://ironcad.pl/ może być wykorzystywany w przypadku, kiedy osoba wykonująca projekt prowadzi określone działania pod kątem konkretnego zamówienia, ale może także służyć jako narzędzie do znalezienia potencjalnych klientów i inwestorów. W przypadku gdy projektant posiada konkretną wizję, która jego zdaniem mogłaby znaleźć szersze zastosowanie i odpowiedzieć na potrzeby potencjalnych klientów może stworzyć wizualizację 3D za pomocą której z dużą większą niż tradycyjny sposób łatwością będzie w stanie przedstawić swoją koncepcję potencjalnym inwestorom i klientom.

Takie możliwości przenoszą projektowanie i czynności z nim związane w sferę bardziej komercyjną, dzięki czemu przedstawiciele branży mogą czerpać większe korzyści finansowe z potencjalnych projektów niż zdarzało się to dotychczas. Poszerzenie pola dla działań dla projektantów i konstruktorów sprawia, że zainteresowanie rozwojem w obszarze projektowania bezustannie rośnie.