Nieustanny rozwój i doskonalenie własnych umiejętności to nieodłączny element pracy projektanta we współczesnym świecie. Aby nadążać za stale zmieniającymi się trendami należy ciągle poszukiwać nowych rozwiązań, szkoleń czy innych form poszerzania wiedzy i nabywania doświadczenia. Producenci oprogramowania coraz częściej starają się sprostać potrzebom swoich klientów w tym zakresie i nie traktują już swoich produktów jako jedynie narzędzie pracy, które jest finalnym produktem.

Możliwość uzyskania od producentów wsparcia technicznego, a także możliwość zasięgnięcia inspiracji ze strony specjalistów i kadry szkoleniowej, która współpracuje z daną firmą, niezwykle korzystnie wpływa na poziom zaufania użytkowników w stosunku do danego oprogramowania. Formy szkoleń w dzisiejszych czasach mogą osiągać naprawdę rozmaite formy. Dostęp i popularność do licznych tutorali czy webinarów w formie online sprawia, że producenci oprogramowania muszą włożyć jeszcze więcej starań w to, aby ich oferta stała się konkurencyjna i atrakcyjna.

Ironcad jest programem, który w ostatnim czasie zyskuje coraz większą popularność wśród użytkowników. Posiada on specjalną ofertę edukacyjną, z której mogą skorzystać uczniowie i studenci, którzy z projektowaniem wiążą swoją przyszłą ścieżkę kariery. Co ważne, dostęp do tego innowacyjnego narzędzia do projektowania 3D jest darmowy. Wiele firm decyduje się na zakup oprogramowania IRONCAD, dzięki któremu może bez problemu: tworzyć zaawansowane projekty i modele maszyn i urządzeń, sporządzać profesjonalną dokumentację techniczną, korzystać z wbudowanych bibliotek oraz tworzyć animacje ruchu urządzeń czy fotorealistyczne wizualizacje.

W wersji edukacyjnej można korzystać ze wszystkich tych funkcji, które posiada pełna wersja programu. Odczyt, zapisywanie i edycja plików CAD 2D/3D, a także możliwość skorzystania z zaawansowanego modelowania powierzchniowego – wszystkie te funkcje z pewnością pomogą przyszłym konstruktorom i projektantom zaznajomić się z ich przyszłym rynkiem pracy.