Najczęstszymi modelami stolarki okiennej stosowanej w budynkach są konstrukcje okien z drzewa czy plastiku. Mają one wielkie grono fanów oraz krytyków pokazujących szereg korzyści i wad obu podejść. Nie jesteś w stanie określić, jaki typ okien sprawdzi się w Twoim domu? Więc, co naprawdę wyróżnia okna plastikowe Wrocław? Czy warto się na nie zdecydować?

Co charakteryzuje okna plastikowe Wrocław?

Okna plastikowe Wrocław charakteryzują się dobrymi parametrami technologicznymi. Są wytrzymałe na oddziaływanie elementów powietrznych oraz treści syntetycznych. Dzięki dużej odporności będą Ci służyć choćby 40 lat. Dobrze rozlokowane okna PCV prezentują się dobrą hermetycznością, więc w niewentylowanych wnętrzach potrzebny może wykazać się montaż nawiewników, jakie umożliwią dobrą wymianę powietrza. Dobierając okna plastikowe nie będziesz musiał denerwować się o ich konserwację. Właściwe będzie wykonanie popularnych zabiegów pielęgnacyjnych.

Forma okna PCV

Kształty okien z PCV mają formę komorową – zwykle jest 5-7 przegródek. Doskonalszej jakości (A) mają ścianki grubości 2,8-3 mm. W decydującej komorze profili opiera się zwiększenia dające im twardość oraz trwałość, jakimi są kątowniki czy płaskowniki stalowe o grubości co najmniej 1,5 mm. Stal natomiast jest zimna oraz odpowiednio zarządza ciepło, zmniejsza zatem termoizolacyjność profili. Aby tego zapobiec, wykorzystuje się wsparcia z tworzyw syntetycznych oraz kompozytów z włóknem szklanym. Wsparcie profili pozwoli tworzyć wielkie okna z PCV.