Styl wojskowy jest obecnie wszędzie. Od mody ulicznej w Londynie po wybiegi w Paryżu, wojskowe wpływy pojawiają się w ubraniach, akcesoriach, a nawet w makijażu. Ale co to oznacza dla cywilów? Czym dokładnie jest styl militarny?

Co sądzisz o stylu wojskowym? Podoba Ci się, czy uważasz, że wygląda tandetnie?

Aby wiedzieć, czy coś jest inspirowane stylem militarnym, czy nie, musimy zadać sobie kilka pytań: Dlaczego dany przedmiot jest wykorzystywany w tym przypadku? Czy dlatego, że stała się popularna w świecie mody ze względu na swoją oryginalność? Lub jest tam jakiś inny powód za jego użyciem, który pochodzi z prawdziwych praktyk wojskowych?

Wojskowy styl w modzie można podzielić na dwie kategorie: praktyczną i modną. Praktyczna odzież w stylu wojskowym obejmowałaby takie rzeczy jak spodnie cargo, kamizelki taktyczne i kurtki kuloodporne. Są to przedmioty o wyraźnej przydatności w środowisku bojowym – są one wykonane w celu. Modne elementy często posiadają jakiś wzór kamuflażu – są krzykliwe i wyglądają świetnie, ale tak naprawdę nie są przeznaczone do użycia w sytuacjach bojowych.

Styl wojskowy był wykorzystywany przez projektantów mody od dziesięcioleci jako sposób na dodanie krawędzi do ich kolekcji. Stał się on bardziej popularny. Więcej na: momstyle.pl