Coraz więcej osób decyduję się na przechowywanie swoich danych poza siedzibą firmy. Czy jednak popularny ostatnio serwer w chmurze zawsze będzie najlepszym rozwiązaniem i Kiedy powinniśmy rozważyć wykupienie tego typu usługi?

Bezpieczeństwo firmowych danych.

Mało kto zdaje sobie sprawę z tego jak wiele dokumentów Przygotowujemy oraz przechowujemy codziennie naszej pracy. Niezależnie od tego czy zajmujemy się na co dzień grafiką komputerową czy też raczej przygotowujemy różnego rodzaju dokumenty księgowe, zazwyczaj codziennie operujemy po prostu na dużej ilości różnego rodzaju plików. Wszystkie te dane musimy w bezpiecznym miejscu przechowywać tak aby nie tylko nie dostały się w niepowołane ręce ale aby były zawsze dostępne dla każdego kto mógłby ich potrzebować.

Serwer plików w firmie czy w chmurze?

Aby móc przechowywać dane w taki sposób aby zapewnić jednoczesny dostęp do nich wielu osobom powinniśmy albo zainstalować serwer plików albo też wykupić serwer w chmurze lub inną usługę tego typu. W praktyce zawsze powinniśmy bardzo dokładnie skalkulować koszty związane z wykupem tego rodzaju miejsca na dane oraz ich dostępem.

Czy serwer w chmurze zawsze będzie tańszy od rozwiązań sprzętowych?

Oczywiście dla wielu osób najbardziej pewnym i bezpiecznym rozwiązaniem będzie po prostu przechowywanie wszystkich danych na wydzielonym do tego celu dysku. W sklepach ze sprzętem komputerowym bez problemu dostaniemy całe serwery plików operujące na szybkich dyskach. Możemy rozważyć również serwer w chmurze https://vmgen.pl/ jednego z wielu dostawców internetowych.