Hosting jest rodzajem usługi serwerowej oferowanej przez dostawców usług hostingowych. Rozróżnienie jest ważne, ponieważ istnieją inne rodzaje usług serwerowych tam dla firm. Być może słyszałeś termin “serwer” bandied o w odniesieniu do firm, które hostują strony internetowe, ale warto wiedzieć, jak różnią się one od hostingu specjalnie.

 

Z hostingiem, jesteś wynajmując firmę, aby zapewnić Państwu własny sprzęt i oprogramowanie. To do Ciebie, aby określić, jak ten sprzęt i oprogramowanie są wykorzystywane – czy to tworzenie jednego lub wielu stron internetowych, prowadzenie e-commerce, lub po prostu przy użyciu przestrzeni serwerowej jako back-end dla programu napisałeś siebie. Firma hostingowa nie jest zaangażowana w codzienne funkcjonowanie Twojej firmy. Jedyną rzeczą, jaką robi dostawca usług hostingowych jest zapewnienie infrastruktury, która pozwala prowadzić firmę na własnych warunkach – dostarczając moc obliczeniową, przestrzeń dyskową i przepustowość potrzebną do uruchomienia stron internetowych i innych aplikacji internetowych umieszczonych na jego serwerach.

Innym rodzajem usługi serwerowej, że można usłyszeć od czasu do czasu jest dedykowany hosting. Ten rodzaj usługi serwera jest podobny do tego, co większość ludzi myśli, gdy myślą “serwer”, w tym, że zapewnia dedykowane zasoby dla jednego klienta, a nie działa jako pośrednik dla wielu klientów.

Więcej na: ladytech.pl