Wszyscy kochamy nasze przestrzenie zewnętrzne i chcemy, aby wyglądały świetnie, ale może być trudno znaleźć meble, które mogą wytrzymać bycie na zewnątrz przez cały rok. Jeśli jesteś jak większość ludzi, będziesz miał tylko kilka sztuk mebli na swoim pokładzie lub patio-stół i może kilka krzeseł. Czasami te kawałki mogą być pokryte, gdy nie są używane, ale nawet jeśli nie są, muszą być wystarczająco trwałe, aby poradzić sobie z elementami. Oto kilka rzeczy, o których należy pamiętać podczas wyszukiwania mebli ogrodowych:

Drewno jest świetne dla wyglądu i wiele kawałków drewna może dobrze wytrzymać pogodę, ale drewno ostatecznie zgnije, jeśli zostanie pozostawione zbyt długo. Poszukaj kawałków, które są traktowane z jakimś rodzajem wodoodpornego wykończenia, co pomoże chronić przed uszkodzeniem przez wilgoć. Inne opcje obejmują metal (który również rdzewieje) i plastik (który jest tani, ale łatwy do złamania).

Jeśli patrzysz na meble z kutego żelaza, upewnij się, że są one pokryte czymś takim jak farba proszkowa lub stal galwanizowana. Te wykończenia chronią przed rdzewieniem.

Należy również wziąć pod uwagę cegły i inne powierzchnie. Metalowe meble mogą pozostawić ślady na ceglanych lub kamiennych ścianach, więc upewnij się, że każdy mebel, który kupujesz, ma jakąś wyściółkę na spodzie, która nie zaszkodzi.

Więcej na: totalnyremont.pl