Kosiarki spalinowe stihl stają się jeszcze bardziej znanym doborem zarówno pośród amatorskich, jak również niezwykle specjalistycznych ogrodników. Ważną wartością tychże narzędzi jest ich niezależność od źródła napięcia, o jakie, jak wiemy, nieraz może być ciężko. Kosiarki spalinowe stihl ułatwiają pracę na wysokich, nierównych trawnikach zarośniętych wysoką trawą. Praca z ich zastosowaniem jest zazwyczaj szybsza oraz bardziej wydajna aniżeli w wypadku podobnych narzędzi elektrycznych oraz akumulatorowych.

Jaka kosiarka do małego ogrodu?

Nie da się wyraźnie określić, jaka jest wielkość graniczna pomiędzy małym natomiast wielkim trawnikiem. Im mniejszy on jest, tymże rozsądniejszym wyjściem jest dobór kosiarki elektrycznej. Z jednej strony chodzi o wygodę koszenia, natomiast z innej o zabezpieczenie pracy – kilkadziesiąt metrów kabla rozwiniętego w mokrej trawie naprawdę mu zagraża. Istnieje natomiast coś, co może znacznie skomplikować koszenie elektryczną kosiarką – chodzi o nierówności terenu. W takiej sytuacji z reguły słabsze kosiarki elektryczne nie dają rady oraz na podzielonym gruncie, pełnym kretowisk oraz większych głazów, należałoby postawić na kosiarkę spalinową, choćby gdy przestrzeń jest mała.

Zalety kosiarki spalinowej

Kosiarki spalinowe stihl zalecane są przede wszystkim osobom, jakie mają ogromne trawniki. Tenże rodzaj kosiarki jest niezwykle skuteczny, poza tymże nie musimy denerwować się źródłem napięcia (długość przewodu w kosiarkach elektrycznych przy wielkich przestrzeniach jest niejednokrotnie niewystarczająca). Dzięki mocy od 3,5 do 5,5 KM narzędzia owe są w stanie kosić za jednym zamachem pas o wielkości 50 cm, co podnosi skuteczność własnej pracy.