O tym jak wielką i zarazem kluczową rolę w projektowaniu odgrywają konstrukcje nie trzeba z pewnością przypominać nikomu, kto zawodowo związany jest z projektami z zakresu budownictwa. Dla niewtajemniczonego oka może się to jednak wydawać nieco mniej oczywiste, a dzieje się tak dlatego, ze większą uwagę zwykło się przywiązywać do efektu końcowego.

Konstrukcje są jednak niepodważalnie kluczowym elementem tworzenia projektów, który wymaga ogromnego doświadczenia, nakładu pracy i zaangażowania konstruktorów. Dzięki temu, że wdrożenia BIM stały się coraz bardziej powszechne, a praca zespołowa przeżywa prawdziwe odrodzenie, indywidualna praca konstruktora czy projektanta konstrukcji w końcu zaczęła być osadzana w kontekście szerszej całości.

Program Allplan Engineering jest rozwiązaniem dedykowanym do projektowania konstrukcji żelbetowych. Właśnie dzięki temu, że modelowanie informacji o budynku w formie cyfrowego zapisu czyli BIM cieszy się w Polsce i na całym świecie coraz większą popularnością, branża budowlana sięga po solidne i niezawodne rozwiązania. Wyspecjalizowani konstruktorzy i projektanci coraz częściej wybierają Allplan Engineering m.in. dlatego, że projektowanie konstrukcji żelbetowych, wszelkie obliczenia i analizy związane z tym procesem,  stają się w nim zdecydowanie szybsze i bardziej precyzyjne.

Przez wielu użytkowników oprogramowanie to uważane jest za najlepszy program BIM dla konstruktora i  projektanta, którzy poszukują holistycznych i dobrych rozwiązań w niewygórowanej cenie. i udogodnienia, jakie oferuje użytkownikom. Projektowanie 3D łączy się z wykorzystywaniem 2D, dzięki czemu, to co do tej pory było efektem końcowym – stanowi teraz punkt wyjścia. Praca całego zespołu projektowego nad rysunkiem 2D, omawianie i przekształcanie jego elementów, a także ściasła współpraca i możliwość wprowadzania zmian w czasie rzeczywistym – to tylko niektóre z elementów, jakie świadczą o atrakcyjności oprogramowania. Właśnie dbałości o tego typu detale i udogodnienia, projektowanie konstrukcji żelbetowych jest efektywniejsze i szybsze, niż miało to miejsce przy standardowych rozwiązaniach. Allplan Engineering to idealne narzędzie pracy dla każdego konstruktora, który stawia na wygodę i precyzję. https://www.scia.com.pl/