Większość zwolenników zieleni nie wyobraża sobie własnej powierzchni bez roślin cebulowych. W szczególności na przedwiośniu, gdy nie ma jeszcze liści na drzewach. śnieg już stopniał, natomiast my czekamy na odrobinę odcienia czy możliwości umieszczania pierwszych roślin. Cebulki kwiatowe sadzimy w dwóch terminach: przedwczesną wiosną i jesienią. Od marca sadzimy cebulki kwiatów, jakie po prostu nie zimują w gruncie, gdyż są niezwykle podatne na chłód. Po ukończonym sezonie wybieramy koszyczek z ziemi, po czym oczyszczamy cebulki oraz oczyszczamy. Potem wkładamy do pustej powłoki oraz zostawiamy na zimę.

Kiedy sadzić cebulki kwiatowe?

We współzależności od formy kwiatów, cebulki należy sadzić przedwczesną wiosną czy na jesień, by miały czas się ukorzenić. Wszystko to zależy od wytrzymałości roślin na chłody oraz czasu, jaki wymagają na zakwitnięcie. Przed nastaniem zimy oraz ostrych mrozów można wziąć się za sadzenie tulipanów, narcyzów oraz krokusów, jakie prezentują się przedwczesnym kwitnieniem. Sadząc cebulki kwiatowe w połowie listopada uzyskamy gwarancję, iż na wiosnę własny ogród zmieni się w barwną rabatkę.

Jak sadzimy cebulki kwiatowe?

Cebulki kwiatowe https://www.gardenowo.pl/nasiona/cebulki-kwiatow/ sadzimy jesienią oraz przedwczesną wiosną już, kiedy miną mrozy. Jesienią sadzimy cebulki, jakie wytrzymałe są na zimowe chłody. Do roślin sadzonych w tymże czasie zaliczmy: tulipany, narcyzy, hiacynty, szafirki, krokusy. Rośliny prezentują się wiosennym czasem kwitnienia. Cebule, bulwy i kłącza roślin rosnących latem, takie jak mieczyki, begonie, krynie, dalie i inne podatne na niewielką temperaturę sadzimy wiosną, gdy temperatura nie zagrozi dobremu rozrostowi roślin. Najlepiej sadzić je w grupach, by uzyskać duży dywan kwiatowy. Mogą rosnąć na rabatce – chociaż wciąż lepiej, by miały towarzystwo pozostałych kwiatów. Cebule można sadzić także pod drewnami oraz w środowisku krzewów, by trochę uzupełniły krajobraz. Przed posadzeniem należałoby się zastanowić, w jaki sposób wybrać cebule, by od wiosny do końca lata mieć w ogrodzie kwiaty .Można dobrać kombinację przebiśniegów, narcyzów, krokusów, tulipanów, hiacyntów, lilii, czosnków dekoracyjnych, zimowitów.