Depresja – jedna z najbardziej podstępnych chorób, która jest w stanie doprowadzić człowieka do ruiny. Czy jesteśmy świadomi tego, ile osób w dzisiejszych czasach zmaga się z depresją? Wiele. Często bywa tak, że na pierwszy rzut oka nic nie widać. Dana osoba chodzi uśmiechnięta od ucha, jest duszą towarzystwa. Tylko, że kiedy nadchodzi czas samotności, wszystko atakuje z podwójną siłą. Wszystkie osoby, które zmagają się z depresją powinny skorzystać z pomocy psychologa.

Porady psychologiczne są jak najbardziej wskazane w tego typu przypadkach. Depresja jest chorobą, którą leczy się na dwa sposoby. Pierwszy – farmakoterapia. Osoba zmagająca się z depresją musi przyjmować leki – często przez bardzo długi czas. Uwaga! Nie są to środki uzależniające. Psycholog Szczecin będzie dążył do tego, aby z czasem ograniczyć udział leków. W przypadków remisji choroby, leki zostaną na nowo włączone do terapii.

Druga forma leczenia to porady psychologiczne. Należy dociec do tego, skąd u danej osoby pojawiła się depresja. Żadna choroba nie bierze się znikąd. Również depresja musi mieć jakieś podstawy. Regularne spotkania z psychologiem sprawią, że pacjent będzie wiedział, gdzie tak naprawdę leży problem. Kolejnym etapem terapii będzie zlikwidowanie tego problemu. Może i nie będzie to łatwe, ale będzie trzeba nad tym popracować pod opieką odpowiedniego specjalisty. Tylko dzięki temu będzie można mieć nadzieję na to, że uda się zwyciężyć z depresją. Z chorobą, która zbiera czasem śmiertelne żniwo, dlatego należy uważać.