Jeśli jesteś fanem koszykówki, to wiesz, że Hakeem Olajuwon był kiedyś jednym z najlepszych graczy w NBA. Nie tylko poprowadził swój zespół do zdobycia dwóch mistrzostw w latach 1994-95 i 1995-96, ale także był pierwszym graczem, który kiedykolwiek zdobył nagrodę MVP z dwoma różnymi drużynami.

Kariera Hakeema Olajuwona rozpoczęła się w 1984 roku, kiedy to dołączył do Uniwersytetu w Houston i grał przez dwa lata przed przystąpieniem do draftu NBA w 1984 roku. Jego wszechstronny styl gry przyniósł mu przydomek „Hakeem the Dream” lub po prostu „Dream”. Przez całą swoją karierę spisywał się wyjątkowo dobrze, będąc dziesięciokrotnie wybieranym do All-Star i dwukrotnie zdobywając nagrodę All-Star Game MVP. Pięciokrotnie został też wybrany do All-NBA Second Team, a w 1996 roku został uznany za jednego z 50 największych graczy w historii NBA. Miał bardzo udaną karierę w college’u, był dwukrotnym MVP NCAA Basketball Tournament i trzykrotnym laureatem nagrody Naismith College Player of the Year.

 

Od 1993 do 1998 roku Olajuwon grał dla Toronto Raptors, zdobywając nagrody Most Valuable Player w każdym sezonie, w którym tam grał. Pomógł również swojej drużynie w osiągnięciu pierwszego w historii występu w Finałach Konferencji.

Więcej na hobbyhood.pl