Praca fotografa ślubnego dzieli się na kilka różnych etapów. Działa on nie tylko podczas ceremonii ślubnej oraz wesela, ale przede wszystkim w trakcie sesji plenerowej. To właśnie ta sesja dla wielu młodych par jest zdecydowanie najważniejszym elementem pracy fotografa, więc trzeba się do niej dobrze przygotować. Wyobraźnia pary młodej jest bardzo bogata, często ludzie wybierają na sesję takie miejsca, o którym fotografom się nie śniło. Jest to jednak ich sesja, dlatego należy spełniać ich pragnienia.

Gdzie wykonać sesję w plenerze?

Fotograf ślubny może zaproponować zainteresowanym najciekawsze miejsca w danym mieście na wykonanie sesji plenerowej. Oczywiście będzie to też zależało w dużej mierze od panujących warunków atmosferycznych. Jeśli nie będą one zbyt korzystne, warto pomyśleć o sesji w jakimś zamkniętym miejscu, chociaż pary młode nie boją się deszczu, a zdjęcia wychodzą wtedy jeszcze lepiej. Jest to jednak kwestia dogadania się pomiędzy obiema stronami, a z tym zazwyczaj nie ma problemu.

Spełnienie dziecięcych marzeń

Każda młoda dziewczyna marzy o tym, że za kilka lat zostanie panną młodą i będzie miała wraz ze swoim mężem sesję plenerową. Oczywiście takie marzenia mogą się spełnić, jednak warto pomyśleć, w jakim konkretnie miejscu chce się przeprowadzić taką sesję. Może to być miejsce sentymentalne, czy też ważne dla danej pary, a więc np. miejsce, w którym dwójka osób się poznała, miejsce oświadczyn, itd. Pomysłów może być wiele, dlatego trzeba to sobie dobrze przemyśleć. Fotograf ślubny na pewno pomoże zainteresowanym w podjęciu właściwej decyzji.