Praca zdalna wykonywana z domowego zacisza, dziś wymuszona pandemią, w przyszłości dla wielu z nas stanie się normą. Ale nawet pracując z domu, nie da się uniknąć długich godzin za biurkiem ze wzrokiem wlepionym w ekran komputera. Mogą pojawić się charakterystyczne bóle pleców, mięśni i stawów, które są ceną, jaką płaci się za wielogodzinne unieruchomienie. Czy da się ich uniknąć? Tak, można temu zaradzić, inwestując w wysokiej klasy fotel biurowy do domu.

Fotel biurowy — co to jest?

Powie ktoś, krzesło to krzesło. Nie do końca. Fotel biurowy został tak zaprojektowany, aby wymusić prawidłową pozycję ciała w czasie niekończących się godzin za biurkiem. Jest bardzo wygodny i dopasowuje się do sylwetki, co podnosi komfort pracy. Co ważne, daje oparcie plecom i zapobiega przeciążeniom kręgosłupa, a co za tym idzie uszkodzeniom i bólowi. Fotel biurowy, nazywany zamiennie krzesłem biurowym, odciąża również stawy i ciężko pracujące mięśnie i ogranicza ryzyko pojawienia się bardzo bolesnych stanów zapalnych w obrębie stawów, ścięgien, mięśni i nerwów.

Cechy dobrego fotela biurowego

Niech nikogo nie zniechęca cena. Dobry fotel biurowy do domu jest inwestycją we własne zdrowie. Z uwagi rodzaj użytych materiałów jest praktycznie nie do zdarcia i posłuży długie lata. Na co zwrócić uwagę przy zakupie? Dobry fotel biurowy powinien posiadać:

  • wyprofilowane i przylegające do pleców, ze zwróceniem uwagi na odcinek lędźwiowy, który jest szczególnie obciążony podczas przebywania w pozycji siedzącej, oparcie; oparcie powinno być zakończone zagłówkiem, o który możemy oprzeć głowę i odciążyć w ten sposób kręgosłup szyjny oraz zmniejszyć napięcie mięśni w okolicy szyi
  • mechanizm regulacji wysokości
  • mechanizm regulacji oparcia i siedziska
  • regulowane podłokietniki
  • odpowiednią twardość siedziska

Na co jeszcze zwrócić uwagę? Dobrze, jeżeli  fotel biurowy do domu został wykonany z materiału, który „oddycha”. Powinien też być w miarę ciężki, bo to daje mu większą stabilność i zapobiega „wywrotkom”. Źródło https://shelter.pl/product-category/fotel-biurowy-do-domu/