Jeszcze do niedawna wybór materaców był dość skromny i opierał się jedynie na ich twardości. Dziś producenci oferują znacznie większy asortyment, dzięki czemu można lepiej dopasować materac do swoich wymagań, co owocuje zdrowszym snem bez dolegliwości związanych z bólami kręgosłupa lub spiętymi mięśniami. Wśród klientów sklepu Common dużym zainteresowaniem cieszą się materace piankowe, sprężynowe, a także wielostrefowe. Różnią się one od siebie nie tylko sposobem wykonania i rozmiarem, ale także materiałem z jakiego zostały zrobione.

Duży komfort odpoczynku zapewni materac wysokoelastyczny 160×200. Wypełnienie z pianki poliuretanowej reaguje zarówno na nacisk, jak i temperaturę ciała, co prowadzi do prawidłowego podtrzymania kręgosłupa podczas snu. Pianka HR jest elastyczna i nie odkształca się, dzięki czemu zachowuje swoje właściwości przez bardzo długi czas. To dobry wybór dla osób starszych i cierpiących na problemy z postawą, gdyż twardy materac piankowy wspomoże rehabilitację i odciąży zmęczone plecy.

Świetnie sprawdzają się także wersje hybrydowe i takim przykładem może być materac sprężynowo-kokosowy. W Common znajdziemy zarówno wersję 140×200, jak i materac 160×200. Kokos gra tu główną rolę ze względu na swoją wysoką jakość higieny. Materiał wytworzony z jego naturalnego włókna i mleczka lateksowego skutecznie odprowadza wilgoć i wspomaga optymalną cyrkulację powietrza. W połączeniu ze sprężynami kieszeniowymi materac rewelacyjne stabilizuje ciało zachowując przy tym jego naturalny układ.

Wyjątkowy komfort podczas snu zapewni tzw. materac 7 stref. Jego powierzchnia ma różną twardość w zależności od odcinka ciała, którą podpiera, co wpływa na idealne ułożenie stóp, łydek, ud i miednicy, a także lędźwi, barków i głowy. Spora ilość osób docenia także właściwości tradycyjnego rozwiązania, jakim jest materac sprężynowy 160×200. Jego nowoczesna wersja znacznie różni się od tej, którą znamy sprzed kilkunastu lat. Odejście od łączenia wszystkich sprężyn sprawiło, że materac jest znacznie trwalszy, cichszy, a także bardziej komfortowy. Jest jeszcze jedna zaleta, jaką posiada materac sprężynowy 160×200. Cena dobrej maty jest dużo niższa, niż np. opcji wysokoelastycznej.

Warto zauważyć, że kupno nowego materaca nie zawsze jest konieczne. Materac nawierzchniowy 160×200 potrafi przedłużyć życie starej, wysłużonej już maty. Cienka powierzchnia z elastycznej i trwałej pianki podnosi stopień twardości, a także wyrównuje powierzchnię, co w rezultacie prowadzi do polepszenia komfortu związanego ze zdrowym snem. Ponadto, materac wierzchni można stosować również jako ochronną nakładkę na niewygodną kanapę czy narożnik.