Każda fashionistka wie, że sukienki białe nie są już zarezerwowane wyłącznie dla panien młodych. Wręcz przeciwnie – teraz wszystkie modne panie noszą je często i chętnie, jak tylko nadarzy się ku temu okazja. Jeśli i Ty chcesz dołączyć do tego stylowego grona, wielbicielek białych sukienek – zebraliśmy tutaj dla Ciebie całkiem sporo przydatnych wskazówek, które pomogą Ci je nosić w najbardziej stylowy i pochlebny dla Twojej figury sposób.

Sukienki białe – jaki fason wybrać w zależności od figury?

Wybierz krój odpowiedni do swojego typu sylwetki – w przypadku białej sukienki ma to tak samo duże znaczenie, jak w odniesieniu do innego koloru. Warto jednak zapamiętać, kilka wskazówek bardzo swoistych, gdy chodzi właśnie o sukienki białe. Ogólnie rzecz biorąc, białe sukienki najlepiej wyglądają, gdy są skrojone do kolan lub krótsze. Jednak nieco dłuższa lub krótsza biała sukienka również może być odpowiednia – wszystko to ostatecznie jest w zależności od rozmiaru ciała.

Jeśli jesteś wysoka lub Twoja figura ma kształt jabłka, stawiaj na dłuższe sukienki białe, które w obfitym wyborze znajdziesz w Butiku LaLaLa. Będzie to bardziej pochlebne dla Twojej figury. Jeśli jesteś drobna, unikaj sukienki do łydek. Mogą wręcz obezwładnić Twój typ ciała – przytłaczając go. Dekolt w szpic jest ogólnie pochlebny dla większości typów ciała, więc postaw na sukienki białe z tym dekoltem, jeśli będziesz mieć taką okazję.

Szukasz czegoś na co dzień? Biała sukienka sprawdzi się na medal!

Wybierz wszechstronny styl, jeśli chcesz często nosić sukienkę w białym kolorze. Coś, co nie jest zbyt formalne lub swobodne, może pozwolić Ci nosić białą sukienkę w każdy dzień tygodnia. Zatem – patrząc na sukienki białe dostępne w ofertach różnych sklepów, koniecznie wybierz coś bardzo podstawowego. Sukienka do kolan z rękawami 3/4 i dekoltem w szpic sprawdzi się na większość okazji.

Z drugiej strony jeśli chcesz mieć kreację w bieli na każdą okazję unikaj wszystkiego, co jest:

  • zbyt ciasne,
  • za krótkie,
  • zbyt zdobne,

Wybierając uniwersalny styl, szukaj luźniejszych, dłuższych białej sukienek. Dodatkowym atutem jest to, że prosta sukienka w białym kolorze pozwala również na dodanie wielu różnych akcesoriów, dzięki czemu można je dowolnie mieszać i dopasowywać w zależności od okazji. Dlatego do zapamiętania tutaj jest, że chcesz białej sukienki na każdą okazję, powinnaś postawić na jak najbardziej uniwersalny styl.

O czym jeszcze pamiętać przy wyborze białej sukienki dla siebie?

Przede wszystkim wybierz krój, który doda Ci pewności siebie. Ogólnie rzecz biorąc, krój, który działa najlepiej, to ten, który lubisz najbardziej. Twój typ sylwetki, czy okazja nie mogą w 100% wskazać, jakie sukienki białe będą na Tobie wyglądały najlepiej. Wypróbuj różne fasony, wybierając białą sukienkę, w której po prostu poczujesz się naprawdę pięknie. Przy okazji też ignoruj konwencje dotyczące takich tematów, jak typ ciała i eksperymentuj z szeregiem stylów. Wybieraj sukienki białe, w których poczujesz się pewnie- tym bardziej, że są teraz naprawdę modne i będziesz miała dzięki temu w czym przebierać.

Jeśli nosząc sukienkę, emanujesz pewnością siebie, będziesz wyglądać szałowo w każdym kolorze, z bielą na czele. Pamiętaj też, że nawet skromna biała sukienka może mieć seksowny urok ze względu na sam kolor, który kojarzy się z czystością i kobiecością. Mając w głowie te wszystkie wskazówki, na które zwróciliśmy w tym artykule, jest więcej niż pewne, że w najbliższym sezonie sukienki białe zdominują również i Twoją szafę.