Wyjazd samochodem na wakacje wiąże się z koniecznością zabrania niemałej ilości bagaży. Jeśli bagażnik naszego auta jest zbyt mały, warto zamontować na dachu auta bagażnik dachowy box. Przewożenie bagaży w takim bagażniku jest bezproblemowe. Nie trzeba bagaży do niczego mocować, spinać. Nie ma też ryzyka zgubienia bagaży czy też ich kradzieży. Bagażnik dachowy box jest zamykany, więc istnieje niewielkie ryzyko, że ktoś sięgnie po nasze bagaże. Chronione są też one przed wpływem warunków atmosferycznych,w  tym opadów deszczu.

Zakup lub wypożyczenie

Bagażnik dachowy box można w wielu miejscach kupić Takie bagażniki dostępne są w wielu sklepach z częściami samochodowymi. Można je kupić także przez Internet. Cena zakupu zależna jest od modelu bagażnika i jego wielkości. Nie zawsze jest to mały wydatek, warto jednak pamiętać, że jest to zakup na lata. Uniwersalny, zamykany bagażnik dachowy może służyć nam przez lata, nawet w kolejnych autach. Oczywiście nie każdy chce lub może kupić taki bagażnik. Możliwe jest jednak także jego wypożyczenie. Koszt jest zauważalnie niższy, warto jednak pamiętać, że konieczne jest troszczenie się o taki bagażnik. Wszelkie uszkodzenia mogą bowiem spowodować naliczenie dodatkowych opłat, a nawet kar, które już niskie być nie muszą.

Montaż bagażnika dachowego

Sam montaż bagażnika na dachu jest banalnie prosty. Najczęściej jest on po prostu mocowany do relingów dachowych. Warto pamiętać o tym, by zamocować go solidnie. Będzie musiał bowiem przenosić duże obciążenia. Co więcej – będzie narażony na pęd powietrza. Nieodpowiedni montaż może spowodować nawet oderwanie się takiego bagażnika w trakcie jazdy, co jest sytuacją bardzo niebezpieczną.