Oprócz wielkości i kształtu bagażnika samochodowego, należy wziąć pod uwagę, jak będzie on wykorzystywany. Nie mierzy się go pod względem długości lub pojemności, ale raczej pod względem wysokości. Wynika to z faktu, że wysokość Państwa samochodu będzie miała wpływ na aerodynamikę Państwa pojazdu. Wybór najbardziej odpowiedniego dachowego dla Państwa pojazdu i Państwa wymagań może nie być najprostszym zadaniem. Nie każdy produkt będzie dobrze funkcjonował dla każdego samochodu lub dla każdego użytkownika w dowolnych okolicznościach.

Aby móc korzystać z bagażnika samochodowego powinni Państwo zamówić komplet list dachowych i zlecić ich montaż, aby móc bezpiecznie instalować bagażniki samochodowy na dachu swojego pojazdu. Warto go mieć, bo przydaje się do przechowywania nart i sprzętu snowboardowego.

Do wyboru są trzy główne style: jednostronny, dwustronny i z dostępem od tyłu. Bagażniki samochodowe to bardzo wygodny i szybki sposób na przewiezienie całego potrzebnego Państwu sprzętu.

Mechanizm blokujący bagażnika samochodowego zapobiega przypadkowemu odblokowaniu skrzynki, co sprawia, że jest to trwałe i bezpieczne rozwiązanie. Oprócz tego, że ma stosunkowo opływowy i estetyczny design, jest również dostępny w wielu kolorach – czarnym i białym – aby lepiej pasował do większej gamy samochodów. Z reguły potrzebujecie Państwo przewieźć tylko kilka małych lub lekkich przedmiotów i nie zamierzacie Państwo w przyszłości używać bagażnika do transportu dużej ilości bagażu. Większość boxów jest wstępnie zmontowana i gotowa do montażu, jednak niektóre tanie modele wymagają bardziej szczegółów (co może być czasochłonne, jeżeli nie są Państwo zwolennikami samodzielnego wykonywania czynności).