Co to jest cloud hosting?

Cloud hosting to hosting oparty na technologii chmury obliczeniowej, który zasadniczo różni się od tradycyjnych rozwiązań. Pozwala na przełączanie się między serwerami w czasie rzeczywistym, ale w niewidocznej chmurze. W przypadku obciążeń jednej strony www, nie wypływa to na pozostałe, gdyż zaletą tej usługi jest możliwość błyskawicznego i automatycznego przełączania na mniej obciążony serwer. Korzystając z Cloud Hostingu, użytkownik ma możliwość obsługi panelu sterowania , jak przy tradycyjnym hostingu współdzielonym. Konfiguracja chmury jest zatem łatwa i nie skomplikowana, a na dodatek jest kontrolowana przez administratorów danego hostingu.

Czym cloud hosting różni od tradycyjnego hostingu?

  Hosting współdzielony jest usługą masową, a dostęp do niej ma każdy. Do ograniczonej liczby zasobów ma zatem dostęp duża liczba odbiorców, czyli użytkowników. Mogą wystąpić wtedy spadki wydajności lub błędy serwera, które związane mogą być z jego dużymi obciążeniami. Aby to zredukować, firmy hostingowe określają parametry bezpieczeństwa dla serwerów, które ograniczają możliwości serwera, a tym samym obniżają jego wydajność. W przypadku cloud hostingu, tych ograniczeń jest dużo mniej,  dzięki czemu możemy cieszyć się lepsza wydajnością i bezpieczeństwem.

Nowoczesny cloud hosting

  Obecnie wiele firm hostingowych stara się o jak najnowocześniejsze rozwiązania dla cloud hostingu, zapewniając stabilność systemów, ich szybkość i bezpieczeństwo. Pomaga w tym 64-bitowy system na usługach hostingowych oraz aktualizowanie narzędzi systemowych, czy też dodawanie nowych rozszerzeń programistycznych. Odpowiednie skrypty i technologie programowania pomagają w szybkim działaniu serwerów. To wszystko sprawia, że cloud hosting to nowoczesny hosting, przynoszący wiele zalet jego użytkownikom.