Program do projektowania konstrukcji to obecnie coś znacznie więcej niż tylko narzędzie posiadające określone właściwości techniczne i merytoryczne. Wszystkie procesy i koncepcje odbywają się teraz w sposób zintegrowany, począwszy od analizy, poprzez edycję, aż do sprawowania kontroli nad projektem już po oddaniu go do użytku. W przypadku tworzenia realizacji o technologię BIM oprogramowanie spełnia funkcję nośnika danych i archiwum, które z sukcesem zastępuje dotychczasowe obszerne powierzchnie gospodarcze, które wynajmowane były w celu gromadzenia i przechowywania w nich dokumentacji.

Wybór odpowiedniego oprogramowania do projektowania konstrukcji może zagwarantować zarówno firmie jak i inwestorom wiele oszczędności. W pełni odpowiadający na potrzeby współczesnego świata program powinien bez wątpienia być kompatybilny z technologią BIM, na której procesie komunikacyjnym opiera się zdecydowana większość współczesnych projektów.

Możliwość wprowadzania projektu z życie w porozumieniu ze wszystkimi przedstawicielami dziedzin, które mają swój niekwestionowany wkład w jego powodzenie jest nieodzowna. Holistyczne podejście do tworzenia projektów to swoista rewolucja na gruncie tworzenia realizacji.

Producenci bardzo dobrego rozwiązania jakim jest SCIA https://www.scia.com.pl/ należą do projektu Open BIM, dzięki któremu użytkownicy oprogramowania mają dostęp do bardzo wielu benefitów z nim związanych jak chociażby możliwość wielokrotnego wykorzystania modeli czy szczegółowej analizy konstrukcji. W ramach tej działalności użytkownicy mają niemalże niczym nieograniczony dostęp do wszelkich rozwiązań i produktów online. Takie rozwiązanie stanowi doskonałą oszczędność czasu i pieniędzy. Projekty stworzone w Scia to coś więcej niż zwykłe konstrukcje. To kompleksowe rozwiązania dedykowane nawet najbardziej wymagającym inwestorom i klientom.