Programy typu CAD 2D/3D zyskują coraz większą popularność także wśród przedstawicieli branż, które na pierwszy rzut oka wydają się nie być ściśle związane z projektowaniem. Elektrycy, geodeci czy architekci – wszyscy ci wysoce wykwalifikowani potrzebują narzędzi, które będą im służyć w codziennej pracy.

Do tej pory najbardziej popularnym programem CAD był AutoCAD, który zyskał popularność dzięki temu, że łączył w sobie niezawodność, szerokie pole dla wykonywania różnego rodzaju zadań. Program ten zaskarbił sobie sympatię użytkowników, ponieważ miał intuicyjny interfejs i nieskomplikowany schemat obsługi. To połączenie, które można określić jako uniwersalność jest niezbędną cechą, na jaką zwraca się uwagę przy zakupie oprogramowania, którym będziemy posługiwać się w codziennej pracy.

Z biegiem lat i wraz ze wzrostem możliwości wyboru spośród większej ilości dostępnych rozwiązań użytkownicy coraz częściej decydują się na korzystanie z zamienników programu AutoCAD. Do najważniejszych zagadnień, na jakie należy zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego programu należą:

  • możliwość obsługi wszystkich formatów,

  • intuicyjny i prosty w obsłudze interfejs,

  • innowacyjne narzędzia jak chociażby możliwość tworzenia zaawansowanych i w pełni zautomatyzowanych tabel,

  • gwarancja wsparcia ze względu programistów zatrudnianych przez producenta,

  • możliwość pracy w chmurze,

  • korzystna polityka cenowa i jasne zasady przekazania praw autorskich.

Program GSTARCAD https://webst.pl spełnia wszystkie wymienione wyżej kryteria, a do tego posiada bardzo bogate zaplecze merytoryczne i techniczne. Wsparcie techniczne i dostęp do wielu treści edukacyjnych to jeden z czynników, na które użytkownicy coraz częściej zwracają uwagę przed podjęciem decyzji zakupowej. Możliwość zakupu dodatkowych nakładek branżowych i rozszerzeń to także jedna z kwestii, które są w stanie pozytywnie wpłynąć na decyzję zakupową użytkownika.

Reasumując, konstruktorzy, architekci, ale i geodeci i elektrycy coraz częściej decydują się na skorzystanie z programów innych niż AUTOCAD, wybierają intuicyjne oprogramowanie, które pozostaje przy tym uniwersalne i wysoce wyspecjalizowane.