Jeśli chodzi o dobór idealnej sukienki, a zwłaszcza na ważne wyjście – nie można polegać na przypadku. Całe szczęście są w sieci miejsca takie jak butik internetowy LaLaLa, gdzie można bez trudu dotrzeć do ogromu najmodniejszych fasonów. Jedynym problemem jest zdecydowanie się na konkretną kreację, przy tak dużym i stylowym wyborze. Jak to zrobić i zachwycić w nowej stylizacji? Podpowiemy!

Karnacja a dobór koloru sukienki

Jednym z fundamentalnych czynników wpływających na dobór sukienki jest kwestia koloru. Tutaj renomowane butiki, ze wspomnianym LaLaLa na czele również wychodzą naprzeciw oczekiwaniom – od razu oferując możliwość filtrowania sukienek właśnie według kolorów. Najważniejszą zależnością w tym kontekście jest ta między odcieniem skóry a kolorem sukienki. Wszystkie znawczynie mody wiedzę, że określenie własnego odcienia skóry jest przydatne w ustaleniu kolorów, w których będą prezentować się najładniej. Poniżej mała ściągawka, jeśli nie jesteś jeszcze pewna, który kolor to Twój kolor:

Cera o ciepłym odcieniu świetnie wygląda w odcieniach ziemi. Jeśli masz taką – szukaj w butiku online sukienki w następujących kolorach:

  • żółty,
  • czerwony,
  • brązowy.

Jeśli jednak Twoja cera jest bardziej w chłodnym odcieniu – będzie wyglądać zjawiskowo w towarzystwie kreacji w odcieniach błękitu, zieleni i fioletu. Jak zwykle jednak (tym, bardziej, jeśli chodzi o modę) istnieją wyjątki od reguły i niektóre panie mogą należeć do trzeciej kategorii neutralnej cery – wtedy wszystkie wyżej wymienione kolory będą dla Ciebie pochlebne.

W jaki sposób sprawdzić, jaki masz odcień skóry?

Aby dowiedzieć się, czy masz karnację ciepłą, chłodną czy neutralną – prostym testem jest przyjrzenie się żyłom widocznym na ramieniu. Klucz do tego testu jawi się następująco:

  • Jeśli żyły wyglądają na niebieskawe, skóra prawdopodobnie ma chłodne odcienie.
  • Jeśli żyły wyglądają na zielonkawe, odcień skóry jest najprawdopodobniej ciepły.

Kolejnym testem jest sprawdzenie, czy lepiej wyglądasz w czerni i bieli, czy też cieplejszych odcieniach bieli. W pierwszym przypadku to wskazuje na chłodne tony, podczas gdy druga opcja oznacza, że prawdopodobnie Twoja uroda ma ciepły ton.

Oczywiście, wybierając w butiku internetowym sukienkę na imprezę, szybko przekonasz się, że masz dosłownie setki odcieni do wyboru, a niektóre błękity i fiolety mogą pasować do ciepłej karnacji. Podobnie kobieta o chłodnej karnacji nie musi wykluczać możliwości czerwonej lub żółtej sukienki na przyjęcie. Jednak wiedza o tym, że nie wszystkie kolory wyglądają równie dobrze w przypadku Twojej karnacji, jest ważną częścią zakupu idealnej sukienki i pomoże Ci kierować się do odpowiednich kategorii podczas zakupów online.

O czym pamiętać patrząc na cenę sukienki w butiku?

Wszechstronność i koszt to czynniki, które należy zrównoważyć, szukając sukienki i patrząc na ceny, które generalnie w butikach online są bardziej przyjazne niż te w sklepach lokalnych. Cena jednak jest względna i musisz patrzeć na nią szerzej aniżeli jako na liczbę złotych do wydania.

Dla przykładu – za bardzo uniwersalną sukienkę, na przykład krótką czarną sukienkę, warto zapłacić więcej ze względu na jej wykorzystanie na wiele różnych okazji. Z drugiej strony, jaskrawoczerwona sukienka jest trudna do wykorzystania – bez powtórzenia stylizacji. Jeśli masz napięty budżet, szukaj wysokiej jakości sukienki imprezowej w neutralnym kolorze, do której możesz dobrać różne dodatki. To sprytne rozwiązanie!