W wielu firmach używa się palet, zarówno drewnianych jak i plastikowych. Niestety nie wszędzie pamięta się o ich regularnym myciu. Jest ważne, nie tylko z uwagi na estetykę, często jednak pomijane. Jak myć palety?

Oczywiście można próbować myć je samemu, jednak bez specjalistycznego sprzętu raczej to się nie uda. Lepiej od razu zdecydować się na wynajęcie fachowców. Mycie palet Łódź nie wiąże się z wielkimi kosztami, a daje pewność umycia ich dokładnie i zgodnie z warunkami określanymi choćby przez Sanepid. Oczywiście nie wszystkie palety nadają się do mycia. W przypadku krytycznie zabrudzonych czy też uszkodzonych, mycie palet Łódź nie ma żadnego sensu. Takie palety trzeba rzecz jasna wymienić.

Warto wspomnieć, że do mycia palet musi być odpowiednie miejsce. Nie w każdej firmie, gdzie używa się palet takie miejsce można znaleźć, ale i z tej sytuacji jest wyjście. Do wielu firm zajmujących się myciem palet, palety można po prostu dowieźć i odebrać czyste. Częstotliwość mycia zależna jest oczywiście od tego, jak szybko palety ulegają zabrudzeniom. W czystych magazynach brudzą się wolniej, użytkowane w gorszych warunkach o wiele szybciej, dlatego częstotliwość mycia też powinna być różna.