Wzloty oraz upadki kursu Bitcoina to jeden z tematów głównych w światowej gospodarczej prasie. Dlaczego ten twór internetowy tak bardzo porusza wyobraźnię milionów ludzi? Przybliżmy sobie co nieco Bitcona – tą najbardziej popularną walutę cyfrową.

Zatem, czym jest Bitcoin? Bitcon jest wirtualną krytpowalutą. Została stworzona w roku 2009 przez autorów nieznanych, którzy działają pod pseudonimem Satoshi Nakamoto. Jej istnienie się opiera na kryptografii niezwykle zaawansowanej oraz także sieci wymiany P2P (peer-to-peer), a więc bez pośredników. Bitcoinów używać możemy do finansowania przeróżnych elektronicznych transakcji w szybki, prosty i także dosyć bezpiecznym sposób. Sprawdź https://gielda-kryptowaluty.pl/kupno-bitcoin/

Bitcoiny stają się coraz bardziej popularne. W wielu krajach są już traktowane jako środek płatniczy w pełni legalny. Są świetną alternatywą dla gotówki, jak i także dla kart płatniczych. Czy dojdzie do tego, że zastąpią inne środki płatności? Pewnie tak, ale w naszym kraju na szybkie zmiany się nie zanosi. Jednak nie jesteśmy w stanie przewidzieć, jak to wszystko będzie wyglądało za kilka, czy też za kilkanaście lat. Musimy przyznać, że jesteśmy tego bardzo ciekawi. Póki co, coraz więcej osób przekonuje się do kryptowalut. Wiemy, że jest to przyszłość. Co więcej, wiele osób udowadnia, że warto w kryptowaluty inwestować. Na co czekamy? Możemy także odnajdziemy się w tym i poznamy rynek kryptowalut w każdym calu.

Wszystko to może się wydawać skomplikowane, ale z czasem zrozumiemy te wszystkie mechanizmy.