Wielokrotnie kierowcy przewożą rower w kabinie, ponieważ jest tanio oraz błyskawicznie. Jest to natomiast mało pewne wyjście, ponieważ starczy duże hamowanie, by doszło do niebezpieczeństwa. Chociaż układów jest klika to najprostszym wyjściem jest montaż rowerów na dachu na określonym bagażniku. Ich dobór jest wielki natomiast różnorodność cen stanowi od blisko 49 zł do blisko 499 zł. Popularność otrzymują też bagażniki platformowe, umieszczane z tyłu auta. W tymże wypadku mieć należy kolejną tablicę rejestracyjną.

Bagażnik rowerowy montowany na hak holowniczy – bezpiecznie na ulicy, trudniej na parkingu

Jeżeli Twoje auto zostało zaopatrzone w stały czy demontowany hak holowniczy, możesz zastosować go do transportu własnych pojazdów. Wielki dobór konstrukcji oraz ich funkcji pozwoli wybrać artykuł doskonale dostosowany do ilości dysponowanych rowerów i konieczności. Większa ilość rozwiniętych podejść niewątpliwie przełoży się na wartość nabytku, ale odwdzięczy się odpowiedniejszym dostępem do bagażnika dzięki możliwości uchylania lub szybszym oraz bezpieczniejszym montażem. Bagażniki https://sklepamos.pl/30-bagaznik-rowerowy umieszczone na haku nie podwyższają spalania, ponieważ opór powietrza pojazdu jest na zbliżonym stopniu.

Bagażnik rowerowy – patentowe przypinanie uchwytu do belek to jest to!

Jeżeli musimy oszczędzać, wybierajmy zaczepy stalowe. Główne zaczepy aluminiowe nie są w niczym doskonalsze od stalowych, będą choćby bardziej narażone na zniszczenia (tanie aluminium nie jest dobrym produktem). Jeżeli własny zaczep ma szczypce wykonane z mocnego plastiku, owińmy konstrukcję roweru skrawkiem dętki (nie szmatą!) – oraz także będzie dobrze. Niestety, założenie tanich belek dachowych, trzech zaczepów oraz rowerów potrwa co najmniej godzinę.