Odpowiednie narzędzia pracy w codziennej pracy projektanta czy architekta wnętrz wydają się być kwestią drugorzędną. W pierwszej kolejności zwracamy uwagę na to, czy osoba wykonująca tę profesję posiada zmysł estetyczny, jest empatyczna, a wreszcie czy jej wizja jest spójna z naszą. Projektowanie wnętrz ma znamiona profesji z pogranicza sztuki i branży użytkowej, nie dziwi więc, że przy dokonywaniu wyboru osoby, która zaprojektuje naszą przestrzeń szukamy tzw. porozumienia dusz.

Zaraz za kwestiami, które związanymi z umiejętnościami miękkim zwracamy uwagę na to, czy projektant ma duże doświadczenie oraz umiejętności techniczne i praktyczne. Dla klientów i zleceniodawców kwestia tego, z jakich narzędzi korzysta wykonawca w codziennej pracy pozostaje nieistotna. Dopóki efekt końcowy jest dla nich satysfakcjonujący, nie zwracają oni uwagi na to za pomocą jakiego programu został uzyskany. To architekci i projektanci decydują o tym, jakie doświadczenia będą im towarzyszyły w codziennej pracy.

Jaki program do projektowania wnętrz?

Coraz większą popularność zyskuje możliwość, jaką niosą ze sobą programy wykorzystujące technologię BIM. Dzięki temu podejściu wykonawca ma szansę na podzielenie się swoją wizją w zamawiającym jeszcze przed przystąpieniem do finalnej realizacji projektu. Taki projekt znacznie zmniejsza ryzyko na ostateczne rozminięcie się w wizji na linii architekt, projektant – zamawiający, klient.

Program ARCHLineXP to kompleksowe rozwiązanie, które posiada wszystkie funkcje, jakimi charakteryzuje się tradycyjny AutoCad, a przy tym pozostaje intuicyjny i prosty w użyciu. W tak przyjaznym środowisku projekty powstają z łatwością i przyjemnością, a nauka ich wykorzystania nie stanowi wyzwania. Korzystając z tego typu rozwiązania osoby, które wykonują realizację mają okazję w pełni skupić się na wizji końcowej.